Borcibalona FC vs. SquashArena (1:0) 2:2

13.9. 20:45 hřiště Mikulova 3

sestava: Lapač 6, Dvořka 5, Medvěd 6, Růža 6, Lahvy 6.5, Honzík 8, Quattro 7, Horis 6, Kokó 5.5

2x Honzík

3. Kolo : Se nescházíme uplně v nej počtu jak jsme zvyklí Lahvy na antibiotikách, Růža problém s kolenem. Začátek zápasu si vytváříme spousty šancí, ale gól nedáváme golman SquashAreny vše vychytává. Pak až po nějaké době se trefuje Honzík jak jinak než hlavou po krásně hozeném autu od Lahvyho vedeme 1:0. Soupeře držíme na uzdě a do ničeho moc velkého ho nepouštíme. Takže první část jsme zmákli celkem dobře odehrát.

Druhý poločas přinesl další gólový zápis a opět Honzík který krásně vymotakl beky soupeře a střelou uklidil na 2:0, ale po vzoru FC Barcelona která teď taky vedla 2:0 nula v lize a zapas jen remizovala 2:2 to samé se stalo nám když nejspíš docházely síly a špatný obsazování hráčů plus nedůraz vedlo k tomu že soupeř snížil 2:1 a do konce bylo asi 5 minut a rozebrání naší obrany vedlo k tomu že soupeř zremizoval toto utkání na konečných 2:2. Z mého pohledu : vedení 2:0 si musíme pohlídat všichni to hrajem už nejakej pátek, Do příštího zápasu zlepšit důraz a lépe přebírat a obsazovat hráče soupeře. A v neposlední řadě když máme asi 6 gólovek za půly tak alespon 2 góly z toho dát.

Komentář k zápasu s týmem Squash Arena

Jak to vidí Kápo !!!

Už během dne bylo jasné, že se nesejdeme v plné síle, z různých důvodů: nemoc, práce, fotbal-Bate Borisov, oslava. Máme 15 lidí v týmu, ale scházíme se v 7 + golman? Už se nikdy nebudeme bavit o tom, co se bude dít, když se sejdeme v počtu 12+1, prostě budou hrát ti, co se na to budou cítit ( protože včera minimálně 3 borci nebyli ve své kůži ) a nebo ti, kteří pro tým něco odvádějí a je to pro ně priorita.

K samotnému zápasu: na začátku jsme si řekli, že v tomto rozpoložení bude plichta dobrá, nebudeme se nikam tlačit, budeme čekat na jejich chyby a budeme útočit z brejků. Měli jsme 4 tutové šance, kde napřed soupeřův golman špatně rozehrál, Qatro se zbavil obránce a šel sám na brankaře, bohužel to nevyšlo. Potom rychlá narážečka Lahvy na Horise, Horis sám před golmanem, ale zase to nevyšlo. Pak aut na Honzíkovi do vápna na hlavu a Honzík trefuje břevno. Naštěstí na po druhé už to vyšlo dokonale. Celou první půli jsme měli navrch, ale pořád to nebylo ono, podle mě jsme na tom nebyli psychicky vůbec dobře. ( možná můj subjektivní pocit, protože mě opravdu nebylo dobře ).

Druhá půle začala v podobném duchu, jako ta první skončila. Opět jsme si vypracovali během prvních 10minut několik šancí, Qatro měl několik střel, ale buď nešla dobrány, nebo tam byl dobře chytající golman soupeře. Parádní akce, kdy si Qatro narazil a Horisem, Horis z nulového úhlu vymíchal golmana, posunul si balón na vápno, ale do prázdné brány se mu nepodařilo zasunout, trefuje tyč, chybělo 10 centimetrů, škoda, byla to veliká a pěkná  šance. Asi v 15 minutě druhé půle dostává Honzík další pěkný aut do vápna, tentokrát si ho pouští na nohu, obehraje obránce, potom klička golmanovi a je na světě vedení 2:0. Do konce chybělo 15 minut a já věřil, že po tolika šancích buď vstřelíme ještě nějaký gól a nebo v poklidu dohrajeme za stavu 2:0. Ale soupeř začal nějak trochu víc jezdit, přidal trochu důrazu v soubojích, předvedl i pár tvrdých zákroků na Qatra, které rozhodčí pustil a najednou jsme na hřišti nebyli vůbec vidět. Soupeř nás zatlačil, byl všude o krok dřív a po několika šancích, které jim Laple vychytal, si jeden z útočníků trošku pohrál s Dvořkou, přišlo další posunutí míče na střed hřiště, kam už Dvořka nedosáhl  a propálil Lapače. 10 minut do konce a soupeř pocítil šanci na zvrat v utkání. V tuto chvíli jsme byli dole, místo toho, abychom podrželi na delší dobu balón, nechali soupeře běhat bez balónu, využili Lapače na rozehrávku, vklidu si třeba 20 x vaměnili vzadu balón, roztáhli hru a nabíhali si do prostoru, uchýlili jsme se k nakopávání balónu dopředu na útočníky, kteří z toho nedokázali nic moc vytěžit. ( Jsem zastánce hry po zemi, ale taky jsem zůstal stát ve předu a čekal na zázrak. Veliká chyba, měl jsem jít vystřídat, pustit tam někoho, kdo by vytvářel dobrý pohyb a dělal soupeři dusno. To já tenhle zápas nemohl, bohužel se k tomu uchýlil skoro celý tým, a jediný, kdo byl schopný doběhnout si pro nahrávku od Lapleho byl Qatro ) No nic, dohráváme posledních pár minut, zalezlí před vlastní bránou a čekáme co se stane. Nějak nejsme schopný obsazovat si hráče, jsme daleko od nich ( kdyby jste si vzpoměli, jak nás bránili vloni United Clans-skoro do ničeho nás nepustili, za to my jsme tam včera měli neskutěčný díry )  po jedný z nich skoro ztracený akci, kdy soupeř pár metrů za vápnem netrefil balón, tak jak by chtěl, se tento míč dokutálel ke zcela volnému hráči u pravé tyče Lapleho brány a ten jednoduše vrací po pár dotecích tomu samému hráči, který střílel, ale po nepovedené střele doslova krokem obešel Qatra, který se na něj naprosto vyprd a z hranice vápna nikým neatakován propálil Lapače. Tohle prostě byla neskutečná chyba, která nás stála vítezství. Soupeř se dostal do laufu, ale už z toho naštěstí nic nevymyslel, poslední dvě minuty jsme dohráli před jeho svatyní, zahrávali několik rohů a autů, ale bohužel jsme nevsítili gól. ( k tomu bych měl taky jednu věcnou: když máme šanci zahrávat roh, který někteří z nás umí zahrát a rozehrát, tak se zařve střídání a tito borci prostě půjdou na plac, klidně jen na tuhle šanci, a po vstřeleném góle J, nebo při dalším přesušení můžou jít zase vystřídat, stejně tak, při autu do vápna, když víme, že já ho umím Honzíkovi hodit, tak jak potřebuje, tak toho prostě máme využít )

Závěrem:  dostáváme hrozně laciné góly, ať už v 1. Zápase, Mára na posledním dělá naivní kličku do lainy, nebo se Horis nestáhne a nechá svého hráče úplně volného při rohu, tak teď Qatro absolutně nepokryl střílejícího hráče. vJá vím, že nehrajeme Ligu mistrů a chceme to hrát pro radost, ale těmahle minelama pak kazíme radost celému týmu. Zkuste si vzpomenout při kolika letos inkasovaných brankách jste byl kdo na hřišti… Každopádně jdeme dál, čeká nás ještě podstatná část sezóny a důležité zápasy, v tuto chvíli se dělíme o 1. Místo s Městskou Policii a možná i Relaxem. Když se budeme vyvarovat zbytečných chyb, nebudeme naší partu a tým FC Borcibalona odsunovat na druhoukKolej kvůli jiným zájmům a budeme celý tým chtít vyhrát, tak to půjde.