Fcb2011

E-mail: borcibalona@email.cz

Eduard Formáček- Quattro

09.04.2014 08:57

Formáček už vládne kanonýrům. Čtyřmi góly sestřelil Uhelné sklady. Podívejte se!

7. dubna 2014 21:15 » Uhelné sklady měly patřit k týmům, které by mohly fotbalistům Královic zkomplikovat jejich cestu k vytouženému triumfu v Pražská teplárenská přeboru. Ze zápasu těchto mužstev se ale stala jednoznačná záležitost. Hosté ve druhém poločase excelovali: v Košířích zvítězili jasně 5:0 a v čele tabulky soutěže mají opět osmibodový náskok. Střelecky vynikl Eduard Formáček, autor čtyř gólů. Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů a komentáře z obou stran.

Na prvním místě tabulky kanonýrů je stále zástupce Královic, poprvé v sezoně to ale není Tomáš Randa. Parádním představením na Uhelných skladech se před něj dostal jeho parťák a kamarád Eduard Formáček, který je teď na metě 17 gólů. Randa je na 15, další královický kanonýr Jakub Pospíšil zvádl 13 tref. Dominance tohoto tria je neskutečná – 45 gólů z královickách 53 obstarali právě oni! I když o jejich formě soupeři ví, ubránit je nedokážou.

Čtyři góly jsem dal naposledy někdy v dorostu,“ usmíval se Formáček. „Tenhle zápas se povedl mně, příště se zase trefí Randič nebo Kuba,“ tipuje.

Uhelné sklady nehrály první poločas špatně, kapitán Zilvar neproměnil tři velmi dobré šance, za což přišel trest. Formáček z nenápadné akce trefil perfektně a přehodil brankáře ve chvíli, kdy do půle zbývaly dvě minuty. Brzy po pauze přišel druhý zásah Královic, kdy míč šťastně tečoval Jiří Šmíd do sítě. „Po druhém gólu se soupeř položil, odehráli jsme to pak v naší režii,“ těšilo Jiřího Pláničku, trenéra Královic.

Jsme maximálně spokojení, vyhrát 5:0, to na Uhelkách nikdo nečekal,“ doplnil Formáček. „Máme sílu v útoku, ale také v obraně. Když to tak půjde dál, tak to dotáhneme,“ zasnil se při pohledu na tabulku. Pro Královice by bylo vítězství v přeboru historickým úspěchem.

To Uhelné sklady se propadly na 7. místo a neplní tak plán, který trenér Robert Hlavica vytyčil: skončit do 5. místa. V neděli však kouč z rodinných důvodů chyběl. Na lavičce zaskočil Martin Janeček. „Neproměnění šancí na začátku zápasu nás stálo body. Kdybychom ze tří příležitostí dali aspoň gól, vypadalo by to jinak,“ hodnotil Janeček.

Výsledek mluví za vše. Po druhém gólu jsme přestali hrát a Královice nás dorazily,“ řekl útočník Lukáš Zilvar.